Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Eki 082016
 

Nereye baksak “Kadınları anlama” filan anlatılıyor.. E kardeşim kadınları anlamak lazımda biz erkekler malmıyız.. Tabiki erkekleri anlama yöntemide olmalı.. 26 Mart 2012 yılında Milliyet gazetesinin sizden size sayfasında böyle bir yazı yazmışım..

Biraz evvel öylesine dolanırken google amcada denk geldim yazıma.. “Vay arkadaş neler yazmışım” dedim.. Arada bir tutuyor böyle saçma yazılar yazma hallerim..

Neyse efeni buyrun özellikle hatun kısmına erkekleri anlama kılavuzu.. 40 dene madde ile biz erkekler ve size bakış açımız..

İnsanlık var olduğundan beri süregelen bir sorunsaldır kadın erkek ilişkileri.. Kadınlar erkeklerin kendilerini anlamadığından yakınır erkekler kadınların fazla nazlı olmasından kaynaklanan sorunlarından bıktığından.. Bu böyle sürer gider.. Giderde nereye kadar gider.. Çoğu zaman bir yerde lastik patlar ve istetme moduna geçilir erkekler açısından..

Biz erkekler aslında çokta karışık canlılar değiliz.. Basit yaşamayı severiz hayatı.. İlişkilerimizdede öyle olsun duygusu vardır bizde.. Oysa kadınlar detaycıdır.. Erkeğin amaçsızca, kendisinin bile farketmeden yaptığı bir mimik bile hatun kısmı için sorun olur bir anda…

Peki hatunlar için hem kendi mutlu olmaları hemde beraber olduğu erkeğin mutlu olması için neler olması gerek..

Buyrun madde madde biz erkekler..

1-  Eğer fazla kilolu olduğunuz düşünüyorsanız, o sizin bileceğiniz iş. Bize sormayın.

2-  Bazen ne düşünüyorsun sorusunun cevabını biz de bilmiyoruz.

3-  Bize bir şey soracaksanız lütfen maçın devre arasını bekleyin. Bunu kabullenin.. Çünkü biz erkekler maç seyretmeyi ciddi anlamda seviyor ve kendimizi kaybediyoruz bu konuda..

4-  Alışveriş bizim için çok sıkıcıdır. Sizinle bir alakası yok. Bizi mağazalara sokmayın. Helede çok para harcıyorsanız kesinlikle ama kesinlikle sokmayın.. Biz basit giyinmeyi severiz..

5-  Sizi güzel bulmasaydık başlangıçta birlikte olmazdık, lütfen bunu sormayın.. Bunu sordukça güvensiz haliniz bizi sizden uzaklaştırıyor.. Basit denklem bizim için bu..

6-  Üzerinize giydiğiniz her şey güzel, gerçekten.. Güzel olmadığındada genelde siz sormadan söyleriz..

7-  Bize göre yeterince giysiniz var.. Sürekli yeni birşeyler alma telaşında olmayın..

8-  Doğal olun.. Özellikle konuşurken..Ailenizde nasıl iseniz evde aynen öyle olun.. Ağzınızı yayarak, kelimeleri salak salak uzatarak, tuhaf cümleler kurarak konuşmayın bizimle..

9-  Ağlamak bizim için bazen şantajdır. Eğer çok gerekliyse bunu kullanın ama beğenmemizi beklemeyin. Ağlayan bir kadın bizim için çekici olmuyor.. O an belki istediğinizi yaptırabilirsiniz bununla ama ilerleyen zamanlarda sizden hızla uzaklaşmak için bir not olarak durur kafamızda..

10-  Ne istiyorsanız açıkça söyleyin, imaları anlamayabiliriz. Anlamamızıda beklemeyin.. Biz düz mantıklı canlılarız..

11-  ’Evet’ ve ‘Hayır’ herhangi bir soru için yeterli cevaplardır.. Açıklama yapmaya çalışmak en sevmediğimiz olayların başındadır..

12-  Sadece kendiniz ilgi beklemeyin.. Erkeksek ilgi beklemezde değiliz.. İlgisiz hatun gereksiz hatundur gözümüzde..

13-  Eğer yanlış yaptığımızı düşünüyorsanız, bunu bize bir kez söylemeniz yeterli.. Sürekli bıt bıt eden, çenesi durmayan kadın kesinlikle çekilmez oluyor..

14-  Eğer senin erkek arkadaşınsam, sana göre yakışıklıyım iş arkadaşlarına ya da sokaktaki o yabancıya değil.. O yüzden gereksiz kıskançlıklara girmeyin. Kendinizden emin olun ve “bana ait o” tümcesinin tadını çıkarın..


15-  Sizi makyajsız halinizle de beğeniyoruz. Hatta bize göre doğal daha güzeldir.. Bunu laf olsun diye söylemeyiz.. Boyanmış bir hatun bize göre ciddi oluncak hatun değildir genel anlamda..

16-  Bazen yalan söylüyorsak bu sizi iyi hissettirmek içindir.. Buna çoğu zaman siz mecbur bırakırsınız bizi..

17-  Sarılmak ve el ele tutuşmak bizim de hoşumuza gider..

18-  Sizi seviyorsak bizim için artık dış görünüşünüzün çok önemi kalmamış demektir.. Artık beklentimiz bize hem huzurlu anlar vermeniz, hem iki kişilik yaşamaya alışmaya çalışmaktır isteğimiz.

19-  Kimse bizi bizden daha iyi tanıyamaz. Asla seni senden daha iyi biliyorum demeyin..

20-  Hayır, ondan sonra ne dediğini hatırlamıyoruz, ses kayıt cihazı değiliz.

21-  Bizim için yemek yaptığınız zaman mutlu oluyoruz.. Yemek yemeyi, helede güzel bir yemekse gerçekten seviyoruz.. Güzel yemek yapmayı mutlaka öğrenmeniz gerekir..

22-  Başka erkek arkadaşlarınızla (normal arkadaşlarınız) bizi tanıştırmayın.. Ulen boynuzmu parlatios ne arkadaşı.. Hatunumun her türlü güzelliği (gülmesi, konuşması, saçları, elleri vs.)  bana aittir kafası değişmez bizde hiç..

23-  Bazen herhangi bir kadının neden bizimle beraber olmak istediğini merak ediyoruz o yüzden teşekkürler.

24-  İyi görünüyorsak bunu açıkça söylemeniz hoşumuza gider.. Kasmayın kendinizi havaya gireriz diye..

25-  Araba kullanırken yol sormuyoruz çünkü araba kullanmak hoşumuza gidiyor..

26-  Erkek arkadaşlarımızı seviyor ve onlarla vakit geçirmekten hoşlanıyoruz.. Bunun önünü kesmeyi düşünmeyip, bu konuda harekete geçmezseniz sizin için hep + olur bu..

27-  Sizinle berabersek seviyoruzdur.. Bunu lütfen sıkça sormayın.. Zaten biz bunu siz sıkılsanızda sıklıkla söyleriz.. Sadece siz dürtmeyin yeter.. Bırakında kendimiz yapalım birşeyleri..

28-  Saçlarınızı kestirmeyin, rengini çok sık değiştirmeyin. Bu şekilde gayet iyi.. Biz alıştığımız şekli ile olmanızı seviyoruz..

29-  Epilasyonla ya da diğer kadınsal işlerle ilgili detaylar hakkında bilgi sahibi olmak istemiyoruz.. Bunları bize anlatmayın..

30-  Arkadaşlarımıza zaman ayırmak isteriz. Bunu yapmaktan hoşlandığımızı bildiğiniz zaman sizi daha çok seviyoruz.

31-  Eğer kafanıza takacaksanız bize geçmiş ilişkilerimizi anlattırmayın.. Hatta sizde anlatmayın.. Kıyaslamayın, benzerlik beklemeyin..

32-  Bizi değiştirmeye çalışmayın. Olduğumuz gibi kabul edilmeyi tercih ederiz… Hayalinizdeki erkeği bizde yaratmaya çalışmayın.. Gidin nerde buluyorsanız orda bulun onu. O biz değiliz..

33-  Kadınsal aybaşı durumlarınız bizi pek alakadar etmiyor.. Zırt zırt hastayım, yok karnım ağrıyor gibi konuşmalar yapmayın.. Sonuçta bu durum sizin hayatınıızın doğal bir olgusu..

34-  Sizin annemiz olmanızı istemiyoruz, birer tane annemiz zaten var.

35-  Çiçek almayı severiz size amaaa.. Aması var tabiki.. Bunu sürekli beklemeyin ve beklenti içinde olduğunuzu hissettirmeyin.. Sürprizler yapıp yüzünüzdeki mutluluk ifadesini görmeyi severiz..

36-  Espri yeteneği olan kadınları ayrıca severiz.. Ot gibi kadınlar bizim için sadece cinsel anlamda çekiciliği varsa dikkat çekicidir.. Kendinizi geliştirin..

37-  Sonuçta bizde evlenmek isteriz.. Ancak evlilik ile sevgililiği karıştırmayın.. İşin içine evlilik girdiğinde kafamızda çok daha farklı sorular oluşur ve bunların cevaplarını davranışlarınızda olumlu olarak bulmaya çalışırız.. Bulduğumuzada meraklanmayın direk dalarız konuya son tahlilde..

38-  Topluluk içinde tartışmaktan hiç hoşlanmayız.. Sorununuz varsa bizimle ilgili yanlız olduğumuzda tartışmaya çalışın..

39-  Yaşadığımız yer size dağınık gelebilir ama bizim için kendi içinde bir düzeni var.. Alıştığımız düzeni bozmayın..

40- Bu son kural en önemlisidir.. Yukarıdaki sayılanları ciddiye alın.. Almazsanız bizimle olan ilişkileriniz düzene girmez..

Bu yazıyı okuyan pekçok hatun kendince değerlendirmede bulunarak, bahaneler yaratacaktır ilişkisi ile ilgili..

Boşuna çabalamayın kardişim.. Biz erkekler böyleyiz..

PS: Yazı daha öncekine göre biraz değiştirilerek eklenmiştir..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir