Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 222016
 

Erkek OlmakBaşka ülkeleri bilmem ama bu ülkede erkek olmak zordur.. Bakmayın siz kadınların zırıl zırıl olduğuna.. Şimdi anlatacaklarımı okuduğunuzda anlıyacaksınız neden erkek olmak zor ve eziyetlidir.. Neler beklerler erkeklerden ve olmadığında nasıl tepkiler doğar.. Bunların çoğunu kadınlar yaşamaz..

Erkekler daha onurlu dik durur içine atar herşeyi, kadınlar ise eyyamcılığı hakkı gibi görür döker ortaya..

Doğduğumuzda bize ilk öğretilen şey “Erkek adam ağlamaz” olur.. Çocukluğumuzdan itibaren sürekli bunu söyler büyüklerimiz.. Bilmezlerki (belki bilirlerde işlerine gelmez) erkek çocuğuda kız cocuğu gibi duyguları olan bir canlıdır.. Fiziki farklılığı dışında bir farkı yoktur ondan.. Ama “Erkekler ağlamaz” (mış).. Evet ağlayamaz erkek ama aynı işlevi kadın silah olarak kullanır erkeğe karşı..

İlkel çağlardan beri erkekler kullanılır.. Kadın mağarada oturur keyfine bakar (bakmayın siz çocuk bakıyoruz, ev tamizliyoruz vs. vs zart zurtlarına) erkek vahşi hayata çıkar kelle koltukta avlanır eve yiyecek getirir.. O yüzdendir ki erkeklerin kas yapısı doğa ile mücadelesi daha fazla olduğundan dolayı gelişmiştir.. Kadınlarsa o zamanlar mağarada şimdilerde evde çenesi daha gelişmiş haldedir.. Zira konuşmaktan çene yapısı gelişmiştir.. Bununda sebebi mağarada/evde diğer kadınlarla lak lak ederler bol bol.. Bugünkü dünyada ise erkek belki doğada avlanmıyor ama çok daha zor şartlarda para kazanmaya çalışıyor evinin geçimini sağlamak için.. Bunu yapamadığında ise “Sen ne biçim erkeksin, evine bile bakamıyorsun” türevi laflar edilir..


Kadınlar sürekli ilgi alaka beklerler.. Tamamda neden? Böyle bir hakkı kim verdi sana? Biz erkeğiz diye ilgi ve alakayı haketmiyoruz gibi gelir kadınlara.. Olay başka durumlara gelince “Biz eşitiz” demesini bilirler.. Biz erkeklerde ilgi gösterilmesini severiz.. Tek farkımız ilgi gösterilmesini açık açık söyleyemeyiz.. Çünkü bize bu tip şeylerin çocukluktan itibaren zayıflık olduğu öğretildi..

Bir erkek evlenmek istediğinde istekler artar.. Evi olacak, arabası olacak, işi olacak, olacakta olacak.. Bunların olması içinde ya it gibi çalışılacak yada anadan babadan kalacak birşeyler.. Tamamda birlikte bir hayat yaşanacaksa, eşitsek; neden erkekte olmak zorunda bunlar? Ama eş lazım değilki kadınlara.. Onlara taş çağındaki erkek gibi hamal lazım.. Onları besliyecek, ihtiyaçlarını giderecek bir canlı.. İşte bugünün kadınlarının içgüdüsüde o günlerden gelme zaten..

Erkek adam her an her yerde er meydanına çıkmaya, kavgaya, yiğitliğe hazır olmalıdır! Nerde ne zaman hadise çıkacağı belli olmaz! Ayrıca erkek adam serttir güçlüdür, bir bağırışıyla yeri göğü inletir. O yumruğunu masaya vurduğunda karşısındaki herkes çil yavrusu gibi dağılmalıdır! Eve giren hırsızı, trafikte kendisine yanlış yapan şöförü bertaraf etmek onun görevidir!

Erkek adam her türlü tamirden anlar. Çekiç-tornavida-pense-ingiliz anahtarı vs. gibi çok çeşitli aletler, evdeki takım-taklavat çantasında hazır bulunmalıdır!

Erkek kadına yer vermek zorunda, erkek bir yere gidildiğinde hesapları ödemek zorunda, arada bir çiçek-hediye almak zorunda.. Peh peh!!

Velhasıl kerim erkek olmak zordur.. Kadınlar zır zır ağlamasın.. Erkeklerden beklentilerini kendi yapabilecekleri kapasitesinde tutsunlar yeter.. İki meme bir kalçaları var diye her hakka sahip olduklarını düşünmesinler..

Wattpad“ de var..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)