Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Haz 052016
 

“Önce biraz ağladılar ama alıştılar şimdi. Aşağılık insanoğlu her şeye alışır.” – Dostoyevski

Vaktiyle çok kez yürüyüp düşündüğümüz şeyler, şimdi birer mozaik olmuş ki geleceğimize, ondandır bu kadar baş üstünde taşımamız. Gelmiş olan ve gidecek olan yine aynı insanlar, yine aynı anlarımız, ki biz yolcu edemiyoruz niyeyse. Halbu ki yolcu etmekte ne var; sadece bir hoşçakal yakışacak ağzına, öyle bir söyleyivereceksin.

***
Belki biraz da sallarsın elini.
***
amjad rasmiŞu ana kadar ne çok zorladı ki bizi, vazgeçemedik düşünmekten; her şeyden vazgeçmedik mi? Zamanı geldiğinde her şeye el sallamış olduğumuzu çoktandır görmedik mi?


Ve insan ki, bir şeye el salladım mı döner arkasına gidiverir, gidemeyen zaten hiç el sallamamıştır.
***
Yorgun bünyenin altındaki ayakların bir yolculuğu ifade etse de sana – insana- , eller ne zaman bıraktı sallanmayı? Ayakların ne kadar gel demek istediyse ellerin bir o kadar sallanmak istedi, ne zaman bıraktın ayaklarının gittiği yere yürürken, arkandakine el sallamayı? Ki şimdi bıraktığını iddia edebilesin.

***

İnsan ki, bir şeye ne kadar koştuysa bir başkasından da o kadar koşarak uzaklaşmıştır.

***

Vardığın her yer, bir öncekinin umudu, bir sonrakinin kaçışı olmadı mı? Belki giderek alıştın el sallamaya ve ayakların hiç durmadı o yolda.

***

Aşağılık insanoğlu her şeye alışır; buna da alışırsın tabi. El sallamak ayaklarına yol vermektir, izin vermektir; ki kaçasın bir sonrakine.

İnsan ki; bir şeye el salladım mı bakmaz arkaya;

Daima arkasını kolaçan eden, gidemeyen zaten el sallamamıştır.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Ambriel

delirememek. //


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)