Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Nis 122016
 

diggKevin Rose tarafından 2004 yılında kurulan Digg, içeriğinin tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulduğu bir sosyal imleme servisi ve sosyal platformdur. Digg içerisinde içeriklerin üretimi ve kontrolleri tamamen Digg kullanıcılarına aittir.

Digg Nasıl Kullanılır?

Başta ABD olmak üzere Digg dünyanın en yoğun şekilde kullanılan İngilizce sosyal imleme platformlarından biri. Ülkemizde sosyal imlemenin mantığı birçok kullanıcı tarafından geç kavrandığı için ve yabancı dile aktif hakimlik oranı düşük olduğu için ne yazık ki Türkiye kullanıcılarının yalnızca küçük bir kısmı Digg üzerinde yer alıyor. Digg içerisinde yer alamayan kullanıcılar ise her gün paylaşılan binlerce harika içeriği kaçırıyor.

Üye olun

Digg’i kullanmaya başlamak için öncelikle ilk adımda kendinize bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Digg’e giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst köşede yer almakta olan “Sign In/ Sign Up” menüsünü kullanarak dilerseniz Google Plus,Facebook veya Twitter hesaplarınız yardımıyla kolaylıkla bir üyelik hesabı oluşturabilirsiniz.

Digg’in Mantığını Kavrayın

Hesabımızı oluşturduktan sonra artık Digg’i keşfetmeye başlayabiliriz. Digg’in işleyişi şu şekildedir; internet kullanıcıları gerçekten ilgisini çeken paylaşımları Digg üzerinden paylaşırlar. Daha sonrasındaysa diğer kullanıcıların da bu içerikle etkileşime girmesiyle Digg’in asıl kullanım temeli oluşturulmuş olur. Kullanıcıların paylaştığı içerikler kendi oluşturduğu içerikler olabilirken internette yer alan içerikler de olabilir.


Şimdi siz de bir Digg kullanıcısı olduğunuza göre artık dilerseniz “Submit Story” kısmından dikkatinizi çeken bir içeriği diğer Digg kullanıcılarıyla paylaşarak kullanıcıların bu içeriği görmesini ve etkileşimde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Elbette Digg’in temel mantığı yalnızca içerikler oluşturmak değil, aynı zamanda oluşturulan içeriklerden de faydalanmak. Yani dikkatinizi çeken kategorileri ziyaret ederek siz de diğer kullanıcıların paylaşmış olduğu dikkate değer içerikleri görüntüleyebilir ve bu içerikler hakkında yorum yapabilirsiniz.

Digg’de Keşfedin

Digg üzerinde sizin paylaşmış olduğunuz herhangi bir paylaşımı görmek için doğrudan kendi profil sayfanızı ziyaret edebilirsiniz. Spesifik bir şeyler arıyorsanız o halde Digg’in arama kutusunu tıpkı Google’ın arama kutusu gibi kullanarak ilginizi çekecek içeriklere ulaşabilirsiniz. Şayet Digg’in kendi içerisinde ve her sayfa üzerinde yer alan arama butonunu yeterince işlevsel bulmuyorsanız o halde doğrudan Google’a giderek site:digg.com “Aranacak Konu” şeklinde arama yaparak da etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Digg’in Faydaları Nelerdir?

Düzenli bir Digg kullanıcısı olduğunuzu göz önüne alacak olursak saymakla bitiremeyeceğimiz birçok faydası var. İçerikler konusunda altın madeni olarak kabul edilen Digg ile bulunması zor olan konularda hazırlanmış ders konuları, pratik ipuçları, dikkat çeken detaylar ve daha birçok şeye erişebilir önemli güncellemelerden kolayca haberdar olabilirsiniz.

Normal bir kullanıcının yanı sıra özellikle bir Webmaster ve Blogger iseniz o halde Digg’in sizin için olan önemi daha da çok artıyor.  Spordan tutun Teknolojiye kadar geniş kategori yelpazesine sahip ve milyonlarca kişinin oluşturduğu içerikler size harika içerik fikirleri sunabilir. Ayrıca kendi içeriklerinizi de Digg üzerinde paylaşarak kullanıcı geri dönüşleri elde edebilir ve sitenize SEO açısından +1 değer kazandırabilirsiniz.

Kaynak: https://wmaraci.com/nedir/

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)