Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 172016
 

cosmos“Cosmos Bir Uzay Serüveni” isimli belgesel bugüne kadar seyrettiğim ve beni etkisinde bırakan mükemmel bir yapım.. Tüm yaşamı, tanrı kavramını, geçmişi, geleceği vs.. herşeyi ama herşeyi sorguluyor.. Anlatım mükemmel, görüntüler mükemmel, akıcılık mükemmel..

Mutlaka ama mutlaka izlenmesi gerekenlerden diyebileceğim tarzda..

Sitemiz belgesel yada film verme bölgesi değil aslında.. Son hali ile genel anlamda insan duygu ve düşünceleri üzerine odaklanarak ilerleyecek.. İşte bu yüzden bu belgelesi veriyorum..

Belgesel bizim yüklememiz değildir.. Dailymotion video yükleme sitesinden alınmıştır.. Sadece emded kodları alınarak izlenime sunulmuştur.. Yüklendiği yerde kaldırılılırsa buradada izlenemez hale gelir..

Hakkında


Cosmos: A Spacetime Odyssey (Bir Uzay Serüveni); Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan,Cosmos: A Personal Voyage’ın devamı niteliğinde bir belgesel dizidir. Bu belgesel bilimadamlarının çalışmalarını sinematik bir şekilde anlatmakta, kozmostan ve evrenden örnekler vererek uzay-zamanı açıklamaktadır.

Sunuculuğunu Neil deGrasse Tyson (ilk sunucu Carl Sagan’ın eski öğrencisi, astrofizikçi) üstlenmektedir. İlk dizi gibi 13 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca bu belgeselin Türkçe seslendirmeni Haluk Bilginer’dir.

2014 yılında yayınlanmıştır..

Bölümler

 1. Samanyoluna bir bakış
 2. Yaşamın nehirleri
 3. Bilginin gücü
 4. Gökyüzü hayaletleri
 5. Aydınlıkta saklanmak
 6. Deeper, Deeper, Deeper Still
 7. Temiz oda
 8. Güneşin kardeşleri
 9. The Lost Worlds of Planet Earth
 10. Elektrik çocuk
 11. The Immortals
 12. The World Set Free
 13. Karanlıktan korkma

Buyrun alttan tüm bölümleri izleyebilirsiniz..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)