Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 142016
 

corba-300x199

Öğlen ve akşam öğünlerinde kimsenin hayır diyemeyeceği yemeklerdendir çorba. Şimdi bu bilgiler ne alaka Sinan diyeceksiniz 🙂 Evet ne alaka çorba? Hadi çorba ile ön yargı arasındaki bağlantı nedir? Aklımda binlerce soru oluştu bile.

Yine gözlemlerim belki bende ön yargıya sahip olacağım bu yazı ile bilemiyorum. Bir sürü yerde yemek yedim. Lokantalar v.s. Bir yandan insanları gözlemlemek güzel oluyor onları rahatsız etmeden. Gittiğiniz herhangi bir lokantada sizde dediklerimi kontrol edebilirsiniz.


Şimdi yemek siparişi verip yemeğin gelmesini beklerken çevre masalara göz attığınız zaman eğer çorba söyleyen ve çorbaya daha ilk kaşığı atmadan tuza sarılar görürseniz dikkat edin. Bu kişi ön yargılara sahiptir. Çünkü o yemeği yapan kişi ne kadar tuz koydu ve yeterli mi düşünmeden tadına bakmadan tuzluğa sarılan kişinin belli yargıları vardır ve bunları kırması imkansızdır.

Peki siz yemeğin tuzuna bakmadan tuzluğa sarılanlardan mısınız? Peki çevrenizdeki kişiler veya olaylara karşı ön yargı durumunuz nedir? Bunları merak etmiyor değilim. Hani çılgınlık olsun diye yemek gelir gelmez tuzluğa sarılan bazı kişiler ile direk muhabbet etme durumum olmadı değil 🙂 Ön yargı üzerine muhabbetler gerçekleştirdik ve çoğu ilk başta hayır demiş olsa bile sonradan kabul ettiler.

Gerçekten ön yargıya sahip olan kişiler ile iletişim berbat oluyor. Hani yolda birini görür pantalonu bir yere takılıp yırtılmıştır ama adamın ön yargısı şuna bak fakir yırtık pantalon ile geziniyor modundadır. Olayların gerçek yüzünü görmek değilde kafasında canlandırdığı gerçekleri kabul etmekteler.

Ön yargısız güzel günlerde belki bir lokantada siz okuyucular ile tanışmak dileği ile 🙂

Yazım Tarihi: 22 Kasım 2014

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Sinan Faydalıtürk

Sıradan değil ama özelde değil. Sonuçta herkes gibi bir insan. Zaten bu sıradanlık ve özellik kime göre? Sadece sorgulamayı, araştırmayı seven birisi. Zaman zaman detaylara takılan yeri geldiğinde duygusal. Güven arayan ve aradığını bulamayan tipik boğa burcu erkeği


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)