Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Ağu 012016
 

Cinsellik Çeşitleri Dünyada Erkek ve Kadın diye iki cinsiyet insan doğuyorda, sonrasında ne oluyorsa değişik değişik sonu sexuel diye biten modeller oluşuyor.. Heterosexuel, metorosexuel zart zurt böyle gidip duruyor.. Artık ben bile ne nedir bilmiyorum.. Bu yazı le birlikte hep beraber öğreneceğiz..

Buyrun bakalım..

Seksuel: Cinsiyetle ilgili olan, cinsi anlamına gelir.

Heteroseksüel: Bu kişiler seksüel olmalarıyla beraber, karşı cinse arzu duyarlar. Yani anlıyacağınız normal cinsel eğilimi olanlara Heteroseksüel deniyor.. Ben gibi yanim.

Metroseksüel: Son dönemlerde en çok duyduklarımızdandır. Bu kişiler kentli olmalarıyla beraber bakımlıdırlar, şıktırlar. Keyifli yaşarlar ve giyinmeyi bilirler. Normal cinsel tercihleri vardır..

Retroseksüel: Bir üstte Metroseksüeli söyledim ya. Heh işte onun tam tersi olanlara Retroseksüel deniyor.. Yani Cinsel tercihi normal ama kendine bakmayı pek sevmez.

Transseksüel: Bunu sanırım hepiniz duymuşsunuzdur ve az buçuk ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur.. Karşı cinse geçmeye meyilli veya geçmiş kişiler için kullanılıyor. Cinsel tercihleri genelde erkeklerde olduğundan erkeklere karşıdır..

Homoseksüel: Heh bunuda duymuşsunuzdur.. En bilindiklerdendir.. Sapkın modeller bence.. Cinsel olarak kendi cinsini arzulayan kişiler, bu gruba giriyor.

Aseksüel: Arkadaş bunu duymamıştım.. Yazıyı hazırlarken gördüm.. Bide bu modeller varmış.. Aseksüel kişi karşı cinse veya hemcinsine herhangi bir ilgi duymayan kişidir. Cinsel yönelim bozukluğu olarak tarif edilmesiyle beraber, bu kişiler cinsellikten tiksinebilir veya cinselliği umursamazlar.

Panseksüellik veya Omniseksüellik: Al bi tuhaf cinsellik olayı daha.. “Pan” kelimesi türkçede “tüm” anlamına geliyor. Bu kişiler her türlü cinse karşı ilgi duyarlar. Ayrıca bu kişilere sadece panseksüel denilmiyor. Antroseksüel veya omniseksüel terimleri de kullanılıyor.

İnterseksüel: Hem kadın hem erkek cinsiyetinin özelliklerine sahip olan kişilerdir. Vay vay vay.. Bu ne acaip bir durumdur anam böyle..

Poliseksüeller: İsme bakınca polis cinsel sapıklar demeyin.. “Poli” kelimesi “çok” anlamına gelir. Bu tür insanlar birden fazla cinse ilgi duyarlar fakat, biseksüel ve panseksüel ile karıştırılmamalıdır. Çünkü, biseksüel iki cinsiyete, panseksüeller ise tüm canlılara ilgi duyan insanlardır. Poliseksüeller ise tüm cinsiyetlere ilgi duymayabilir. Yani üçüncü cinsiyetten olanlara ilgi duyabilirler. Örneğin interseksüelller gibi.. Yani bu modeller için hangi cinsel yapıda olman önemli değil.. Neysen ilgini çeker.. Kadın, erkek, transeksuel, homoseksuel falan filan olman önemli değil.. hangisi olursan ol farketmez..

Pomoseksüel: Postmodern seksüelin kısaltılmışıdır. Pomoseksüel kişi transseksüel, homoseksüel ve bunun gibi cinsel yönelimleri belirten etiketleri kullanmaktan kaçan kişiye deniyor. Yani bu tip elemanlar ben gibi bişi. Cinsel tercihi standart ve diğerlerini hiç umursamıyor bile..

Triseksüel: Bu kişiler düşünebileceğiniz her şeyle ilişki yaşayabilir. Üçüncü cinsten tutun, cansız objelere hatta hayvanlara kadar ilişki kurabilen kişidir. Cinsel tercihi en sapkın tipler bunlar anladım ben.. İnsan, hayvan yada canlı olması bile farketmiyor arkadaş..

Sapyoseksüel: Genel olarak zekadan tahrik olan kişilere verilen tanımdır. Sapyoseksüel’ler çoğu zaman cinsel ilişkiye fiziksel sebeplerden ötürü değil karşısındaki partnerin zekasından ötürü girme eğilimindedir.


Hiperseksüel: Adından da belli olacağı üzere aşırı cinsel ilişki duyan ve çok sık cinsel birliktelik yaşayan kişilerde görülür. Unisex bir davranış olsa da, daha çok erkeklerin yaşadığı bir durumdur. Davranış bozukluğu olarak da bilinir.

Sosyoseksüel: Ciddi ilişki kurmak, ilişkilerini romantik yaşamak yerine daha çok yalnızca cinsel zevkler nedeniyle ilişkiye girmeyi tercih eden kişilerdir. Biraz alaylı tabirle; çapkının birkaç model üst tasarımıdır.

Biseksüel: Seksüel olarak hem kendi cinslerini hem de karşı cinslerini arzularlar. Puu sıfatınıza emi..

Ekoseksüel: Bu kişiler yemeklerinde hormonlu besinler tüketmek istemeyenlerdir.  Ne alaka konu ile değilmi? E sonudna seksüel var, arada eklim bunuda dedim. Genel kültür babında..

Teknoseksüel: Bu kişiler karşı cinsten çok teknolojiden haz alan kişilerdir. 1 terabaytlık bir harddisk gördüklerinde, aldıkları zevk kaçınılmazdır.” Oooo beybii beybiii, terabaytınıı yidimmm..

Gettoseksüel: Gettoseksüel terimini taşraseksüel olarak tanımlayabiliriz. Taşrada yaşayıp yine de bakımlı olan erkeklerdir.

Lezbiyen: Lezbiyen, başka bir kadına fiziksel ve/veya duygusal çekim hisseden kadın. Lezbiyen, eşcinsel kadın olarak da tanımlanabilir. Hem kadınlara hem de erkeklere çekim hisseden kadınlar ise biseksüeldirler. Kişinin kendini tanımlaması veya kendine biçtiği cinsel kimlik, davranışlarıyla örtüşmüyor olabilir.

Homofobi: Homofobi, eşcinsellere ya da eşcinselliğe karşı duyulan nefret, korku, hoşnutsuzluk ya da ayrımcılıktır.

Transgender: (Okunuşu: /trænsˈdʒɛndər/, Türkçesi: Trans cinsiyet), kişinin cinsiyet kimliği ile atanmış olan cinsinin uyumlu olmaması durumu. Bu duruma sahip kimseleri tanımlamak için trans birey ifadesi kullanılır ve cinsel yönelimden tamamen bağımsız bir olgudur; trans bireyler de aynı zamanda karşıcinsel, eşcinsel, çiftcinsel vs. şeklinde tanımlanabilirler; bazı trans bireyler ise geleneksel cinsel yönelim etiketlerinin yetersiz veya kendilerine uygulanamaz olduğunu düşünmektedir.

Crossdresser: (kısaca CD), karşı cins ile özdeşleşmiş kıyafetleri giyen kimse. Kadın ise erkek kıyafetleri, erkek ise kadın kıyafetleri giyen kimsedir. Kavram, kıyafetlerin yanı sıra, karşı cins ile özdeşleşmiş aksesuarları; saç, sakal, bıyık, ka şmodellerini ve makyajı da kapsar. Crossdresser kimseler bunu cinsel yönelimlerinin bir sonucu olarak yapabilecekleri gibi; kimliklerini gizlemek, herhangi bir sanat gösterisinde yer almak ya da cinsel bir fetiş olarak da yapabilirler.

Travesti: Travesti, genellikle cinsel haz aldığı için, karşı cinsin kıyafetlerini giyen kimsedir. Sıklıkla eşcinsellikle karıştırılır ancak travestiler heteroseksüel veya homoseksüel olabilirler.

Homo-esnek:  (İngilizce: Homoflexible) temelde eşcinsel olup karşı cinsle de ilişkiye girme fikrine olumsuz bakmayan, bu fikrin ters gelmediği veya nadiren karşı cinsle birlikte olan kişileri tanımlamak için kullanılır.

Gey: (İngilizce: Gay), eşcinsel anlamında bir sıfat, terim ve isim. Genellikle erkek eşcinselleri belirtmek üzere kullanılan terim, aynı zamanda eşcinsel kadınları tanımlamak için de kullanılmaktadır.

Romantik yönelim: biyolojik veya ruhsal cinsiyetten alakasız bir şekilde, romantik ilişki ve aşık olmayı açıklar. Örneğin panseksüel bir kişi her cinsel yönelimden kişiye cinsel ilgi duysa da sadece belli bir yönelime romantik ilgi duyabilir. Bide çeşitleri var bunun tabi..

  • Aromantik: Herhangi bir kişiye karşı romantik ilgi yoksunluğu. (aromantisizm)
  • Heteroromantik: Karşı cinsiyet ve cinsel yönelimden kişiye karşı romantik ilgi duymak. (heteroromantisizm)
  • Homoromantik: Aynı cinsiyet ve cinsel yönelimden kişiye romantik ilgi duymak. (homoromantisizm)
  • Biromantik: İki farklı cinsiyet ve cinsel yönelimden kişiye karşı romantik ilgi duymak. (biromantisizm)
  • Poliromantik: İkiden de fazla cinsiyet ve cinsel yönelimden kişiye karşı romantik ilgi duymak. (poliromantisizm)
  • Panromantik: Tüm cinsiyet ve cinsel yönelimden kişiye karşı romantik ilgi duymak. (panromantisizm)

La kardeşim bi raat durun da.. Erkeksen erkek gibi ol, kadınsan kadın gibi ol be.. Benide dellendirme burda aaaa.. Gidin doğru düzgün yaşayın cinselliğinizi..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)