Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Haz 242016
 

Best-Model-AjansSon zamanlarda fazlaca çoğaldı bu Cast Ajans dedikleri olay.. Nedir bu Cast Ajans ve Neler dönüyor?

Aslında bu konuyu çok önce yazacaktım ama bir türlü denk getiremedim.. Biraz evvel Eyvah Espina`nın bir arkadaşının oğlunun başına gelenler yazıyı hemen yazmam gerektiğini gösterdi bana.. Ne oldu peki? Buyrun..

Şimdi önce elime geçen resimleri vereyim.. Zira bu resimlere bakarak ne nedir zaten anlıyacaksınız.. Sonrada Cast Ajanslar hakkında birkaç kelam edeceğim..

Buyrun Resimler.. Resimlere tıklayarak büyük hallerine bakınız..

1 1 1 1 1 1 1 1

Resimler sıraya göre değildir.. Zaten okudukça ne nedir anlayacaksınız..

Bu birebir yaşanmış bir olaydır ve yakın çevremizdendir..


Şimdi gelelim benim anlatacaklarıma..

Cast Ajanslar konusunda yazı hazırlamayı düşündüğümde nereden başlıyacağımı bilemedim.. E tabi sağdan soldan duyuyorum ama gerçeklik payı nedir emin olamıyordum.. Bende bir cast ajansa internet üzerinden kayıt oldum ve başladım beklemeye.. Hani anlatılanlara göre aramaları gerekiyordu görüşme için.. Böylece neler olduğunu görmüş olacaktım..

Ajansın ismini vermek isterdim ama sorun olmasın diye vermiyorum.. Ancak facebook reklamlarda ve google reklamlarında sıkça boy gösteren bir firma..

Gelelim neler yaşadığıma..

Birgün cep telefonuma ajanstan mesaj geldi ve “seçildiğimi, bunun içinde ön gürüşme yapmaları gerektiğini” söylüyorlardı.. Görüşme yeri olarakta Kavacık Princess Oteli söylediler..

E tabi 5 yıldızlı lüx bir otel.. Ciddi bir intiba yaratıyordu.. Yakın arkadaşlarımdan Osman`ı aldım yanıma ve söylenen gün ve saatte görüşmeye gittik.. Gayet ciddi bir karşılama olayı vardır.. Elime görüşme kağıdı verip alt katta bir yere indik.. Önce bir salona aldılar bizi.. Bekleme salonu imiş.. Dev ekranda Cem Yılmaz Fundemental oynuyordu.. Bizim gibi 4 5 kişi daha vardı.. Sıra ile aldılar görüşme yerine.. En son ben çağrıldım.. Arkadaşımında gelebileceğini söylediler..

Görüşme salonuna girdiğimde lüx bir ortam ve 7 8 masa vardı ayrı ayrı.. Her bir masa biri ile görüşüyordu.. benim görüştüğüm hatun işini gayet iyi biliyordu.. Eminim diğer masadakilerde aynı idi..

Görüşme yapan hatun önce sıcak bir selamlama ile girdi olaya.. Bir sürü bilinen dizinin resimlerini gösterip bunlara oyuncu verdiklerini filan söyledi.. Sonrasında bana bakarak “tam aradıkları tip” olduğumu ekledi.. Ben şaşkın bakarken devam etti.. Görüşmeye gelenlerin hepsinin takım elbise filan giydiğini ancak benim spor giyimli olmamın özgüven olduğunu, aradıkları tip ve karakterin ben olduğumu ekledi.. Devamında bolca gaz verdi bana..

Baya gaz almış hatta ilk aşamada “vay arkadaş ben neymişim” edasına girdim..

Sonra beden ölçülerimi alması gerektiğini söyleyip beni ayağa kaldırdı ve elinde bir mezure ile başladı öylesine ölçmeye.. Bu arada hafif kilolu olmama rağmen “gayet fitsin, ölçülerin süper” demeside ayrı bir vaka idi.. Zira kendini bilen ben bu gazı yicek kadarda saf değildim.. Hatta kendi kendime “bu hatun beni ölcmedi herhalde” dedim..

Ve tabi bomba ve asıl konu görüşmenin bunlar yaşanmasından sonra patladı..

Hatun bütün bu gazlardan sonra bir sözleşme çıkardı ve “3 aylık 700 TL, 6 aylık 1.200 TL ve 1 yıllık 2.000 TL” dedi.. Bu ne diye sorduğumda “E sizi dizilere sokacağız.. Buda bizim kayıt paramız” dedi.. Üstümde o kadar para olmadığını söyledim.. İşi zorlayıp neler olduğunu görmek istiyordum.. Hatun “kredi kartınızdan alabiliriz” dedi.. O kadar limit olmadığında “Senet imzalayın, ödersiniz” diyince daha fazla dayanamadım tabi.. “Bu tip evraklar imzalamamın mümkünatının olmadığını, sonuçta reklam yada dizide oynarsam kazandığımın yarısını alacaklarını” söyledim.. Tabi ben böyle diyince birden o ilgili hatun değişti.. Prensipleri buymuş falan filan demeye başladı kabalaşarak..

Oradan bir şekilde çıktık.. Tabi herhangi bir evrak imzalamadım.. Parada vermedim.. Dolaysı ile ilgilerini çekmedim.. Aradıkları tip olmama rağmen (verdikleri gazda söylemleri) para verilmeyince pekte aradıkları tip olmadığımı anladılar..


Şimdi gelelim işin özüne..

Ben bu Cast Ajanslardan para üzerine odaklı olup, insanları dolandırma yolu ile para almalarına şahit oldum.. Üstte verdiğim resimdeki olayı yaşayan ise daha farklı yönünü görmüş.. Tabi o resimlerdeki olaylarında sonunda durum paraya kesinlikle bağlanacaktır..

Boşu boşuna bu cast ajanslara kayıt olmayın.. Bir şekilde dolandırılırsınız.. Tabi burda işini layıkı ile ve ciddiyetle yapan birkaç ajans kesinlikle vardır.. Özellikle Tims Ajans Hakkında hiç kötü birşey duymadım.. Reklamlarını yapmıyorum burda.. Duyumlarımı söylüyorum.. Zaten Tims Ajans ile çalışmakta çok zormuş..

Sonuç itibarı ile bu tip Cast Ajanlara itibar etmeyin, paranızı kaptırmayın.. Hele internette reklamı çıkan bilmediğiniz ajanlara kesinlikle uğramayın, itibar etmeyin.. Kimi paranızı alır, kimi tuhaf isteklerde bulunur..

Yukarıdaki resimler en büyük delilidir.. Gün itibarı ile Eyvah Espina`nın arkadaşının yaşadığıdır..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)