Sitemizde 15 kategori'de 710 adet yazı yazılmış ve 222 yorum bulunmaktadır.

Mar 292016
 

Bu Yazı Gibi

Biz babalarımızın nasırlı ellerine bakarak ellerimize kremler süren iyi evlatlardık. Babalarımızın sert saçlarına bakarak saçımızı şampuanlayan iyi çocuklardık.

Onların düşünceli gözlerine bakıp uzaklara gitmeyi amaç edinen umutlu insanlardık. Gerçekten bu bizi kötü bir insan yapar mı? Sonra ellerimiz nasırlanmadı, nasırlansın istedik.

Saçlarımız sert olsun dedik, başaramadık. Babalarımız gibi olalım dedik, olamadık.

Biz annelerimizin gençlik hayallerini dinleyip onun gibi olmayacağımızı garantileyen ufak çocuklardık. Bize uzattıklarına her zaman mızmız eden yaramaz evlatlardık. Elleri buruşuk iken ona dokunamayan masum insanlardık. Gerçekten bu bizi kötü bir insan yapar mı?  Sonra durduk başkalarına hayallerimizden dem vurduk, dinletemedik. Sahip olduklarımızı başkalarına uzattık, bir teşekkürü alamadık. Annelerimiz gibi olalım dedik, olamadık.


Gördüğümüz her insana özenen ezik çocuklar olarak büyüdük ve hep dedik ki “ben daha iyisiyim.” , “ben annemden de babamdan da daha uzağa ulaşabilmiş bir insan oldum.” , “Şu genç yaşta geldiğim şu yer bile büyük bir adım.”

En son sürüne sürüne geldiğimizde ne annelerimize benzeyebildik ne de babalarımıza. Bazen onlar gibi olalım dedik bazen çok farklı. Asıl olduğumuz şeyle hiçbir ilgi kuramadık, kendimizi bastırdık içerde bir yerlerde, başaramadık. Ne anne olabildik, ne baba kendimize. Ne kendimiz olabildik doğru düzgün. Gerçekten bu bizi kötü bir insan yapar mı?

Baktıkça yüzlere bir şeyler oturmaya başladı ve her şey eriyen mum gibi dağılıp birleşti. Yeniden yaktık.

Sonra her şey saçmalaştı, bu yazı gibi .

Yazım Tarihi: 08 Aralık 2014

 


About Ambriel

delirememek. //
background