Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Ağu 082016
 

IMG_1731Günlerin ayak izleri var mıdır yoksa bir takım yapraklar mı döker ayak uçlarına? Kimi zaman kaldırıp başını bakar mısın gözlerine yoksa ayağınla yoklar mısın durmadan? Birtakım insanlar tanımıştır bazı günler, ki ittirir insan eliyle, umursamaz. Sonradan geri sürükler yine aynı elleriyle. Kim tartışmak ister bunu? Ben istemiyorum ama az biraz konuşacağım..

***
Zamanın kıymetini bilmeyen bu birtakımlar* gözleriyle temas kurulduğunda kaçırmakta üstündürler bakışlarını. Kıymet bilenler gibi uzun uzadıya bakamazlar öyle gözbebeklerine.

Ki birtakım insanlar, sen anlattıkça anlamsız hayatını, senin gözbebeklerine bakıp düşünmekten alıkoyamazlar kendini; ” ulan sen de biteceksin, öleceksin be.”


 Ne önemi varsa yaşadıklarımızın sanki, kim ölmüşse ölmüş, kim gitmişse, kalmışsa falan..

Yine de doyasıya bakmak bir başkasının gözlerine, öyle umursayarak, öyle öleceğinden emin.

***

İnsan,  çoğunlukla yanılmamış mıdır ölmek arzusunda veya ölmemek arzusunda? Zamanı peşinden sürükleyip un çuvalı gibi koymak isterken bir kenara, hiç düşünmedi yorulmaması gerektiğini. Hiç düşünmedi, nelerin peşinden gelip nelerin yolda onu terkediverdiğini.

Günler insanı kovalayıp durur mu yoksa kol kola mı yürüyüverir insanla? Kimi zaman başını kaldırıp bakar mısın gözlerine yoksa ayağınla yoklar mısın durmadan? Birtakım insanlar tanımıştır bazı günler, birtakım insanlar.. Dudaklarında umursamaz kelimeler dile gelmiş, gözlerinde umursanmaz doluşlar..

Ayaklarınla itiverdiklerini ellerinde bulmayı ümit edinen, kelimelerle dilenen insanlar.. ne beklerler senden, benden? Öylece bulamazdı karşısında kaybettiği anlarını.

***

Günlerin ayak izleri var mıdır yoksa bir takım yapraklar mı döker ayak uçlarına? Kimi zaman kaldırıp başını bakar mısın gözlerine yoksa ayağınla yoklar mısın durmadan? Birtakım zamanlar tanımıştır bazı günler, üflersin gider, sonra ararsın.

Geçen zamanı, senden geçen insanlarını..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Ambriel
delirememek. //

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir