Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 252016
 

Biri Olmalı İnsanın HayatındaBiri olmalı insanın hayatında.. Konuştuğunda gözlerini ondan ayıramıyacağın.. Ne anlattığının önemi yok.. Onun önemli olduğunu bildikten sonra.. O anlattıkça keyif almalı, o keyifle onuda keyiflendirmelisin.. Paylaştıkça artmalı o anlar, arttıkça ezberlemelisin her söze vereceği tepkileri.. Her tepkisi daha bir hoşuna gitmeli, daha bir benimsemelisin onu..

Biri olmalı insanın hayatında.. Mesela kışın bere, kazak, atkı gibi şeyler örebilmeli sana.. Hatta seni az buçuk tanıyor olmalı ki senin zevkine göre yapabilmeli bunu.. “Şöyle olsun, böyle olsun” dediğinde “karışma sen, ben biliyorum ne yapacağımı” diyebilmeli.. Bilmeli böyle şeyleri yapmayı.. Çok lazım olmasada bilmeli.. Sende bilmelisin.. Öreceği her ne ise ondaki her ilmekte parmakları var, gözleri değmiş ona.. Dünyaları verse herkez, o elleri ile yaptığından değerli olmamalı.. Renklerini onun sende ne gördüğü ile seçtiğini bilmeli, dokuduğu deseni işlerken bir şekilde sana işlediğini bilerek işlediğini bilmelisin.. Her eline alıp işlemeye devam ettiğinde, her onu gördüğünde aklına bir şekilde geldiğin bilmelisin..


Biri olmalı insanın hayatında.. Güldüğünde için titremeli.. O gülerken;, başka hiçbir şeyin önemi olmamalı senin için.. O ağladığında, üzüldüğünde, yorulduğunda ona kıyamama duygusunu hissedebilmelisin.. Mutluluğu mutluluğun, üzüntüsü üzüntün olmalı.. Onu kendine yakın hissetmelisin, onada yakın hissettirmelisin kendini.. Arada mesafelerin önemini hissetmemeli bile hiç..

Biri olmalı insanın hayatında.. Sana olan duygu, düşüncelerini açamasada sen bilmelisin, hissetmelisin her sözünde neler olduğunu.. Sana “Hayır” dese bile “Hayırı kabul etmiyorum” diyebilmelisin.. Diyebilmek için bunu, hem kendinden, hemde ondan emin olmalısın.. Olmadığında sana mutluluk veren o kişiyi mutsuz da edebileceğini, sıkacağını bilmelisin.. Onun mutsuzluğunu, kendi mutsuzluğun gibi göreceğini bilerek yapmalısın bunu..

Biri olmalı insanın hayatında.. Şöyle cep telefonun ekranına onun bir resmini koymalısın.. Resmin çirkin yada güzel olması önemli değil.. Sen nasıl bakarsan öyle görürsün bunuda bilmelisin.. Ambalaj güzelliği olan dış görünüm umurunda olmamalı.. O ambalajın içindekinin ne kadar değerli olduğunun farkında olmalısın.. Canın sıkıldığında açıp telefonuna bakmalısın.. Sonra keyifle kendi kendine gülümsemelisin içten içe.. Gülümsetebilmeli seni baktığında.. Gülümsediğinde beynin uyuşmalı, derin bir huzurla dolmalısın.. O anların kıymetinide bilmelisin tabi..

Biri olmalı insanın hayatında..  Kavuşup kavuşmamakta önemli değil.. Birlikte geleceğe yol alma ihtimalinden de keyif almalısın.. Alamasanda onunla olduğun anların kıymetini bilmelisin.. Bir ömürde böyle anları kolayca yakalayamadığının farkında olmalısın.. Olmalısın ki o anların artmasına imkan vermelisin..Unutmamalısın, insan hayatının an`lardan oluştuğunu.. An`lar Anı`ları, Anı`larsa bütün bir hayatı oluşturur.. Anı`larının içinde  ne kadar çok güzel An`ların varsa hayatında güzel geçmiş yada geçiyor demektir..

Biri olmalı insanın hayatında..  Her saat “Ne yapıyor acaba?” diye merak edeceğin.. Tatlı bir kıskançlık sarmalı içini.. Kıskançlığını o bilmemeli, ama hissedebilmeli.. Hissedebilmeli ki seni kıskandırmak için ufak tefek şeyler yapmalı sana.. İkinizin de gülümsemesine sebep olabilecek o anları keyifle yaşamalısın..

Biri olmalı insanın hayatında..  Biri olmalı BİRİ..  

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)