Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 102016
 

cesaretÇevremdeki insanlar ne kadar mutluysa, ben bir o kadar mutsuz ve içime kapanık hissediyorum bazen. Elimden gelse, uzun zaman yerimden kıpırdamam diye düşünüyorum. Bazen kendimi boş bir an bulup o vakit serbest bırakıyorum. Yalnızlık, ve beraberinde getirdiği akıl almaz sorular.


Elimden kayıp giden zamanı sorgulamadan, sadece kendimi dinlemeye çalışıyorum. Buna da ihtiyacım oluyor arada, kendimi dinlemezsem deliriyorum zaman zaman. İçimdeki sesi duymaya çalışıyorum, bazen kulaklarım sağır oluyor her söze ama olsun; yine de fısıldamaya çalışıyor ruhum bir şeyler. Bazen de olabildiğince net duyuyorum her kelimeyi, birleşip iç dünyamda serilmiş her cümleyi. Ruhum bana yalvarıyor, söylemeye çalışıyor dinlemem gerekenleri. Kalbimin sesine kulak asmam gerektiğini biliyorum ama sırf korkumdan bildiğimi okuyamıyorum. Sanki gururu, canımın yanma korkusunu bir kenara bırakıp cesaretlenince; bunu yapıp ayaklandığıma sonradan hiç değmeyecek gibi hissediyorum. İstediğim sonucu alamadan, tek başıma ortada kalacağımı kurup duruyorum aklımda.

Aslında aptal bir yargı bu, yıkmam gerekenlerden sadece biri. Değiştirmek elimde tabi ama işime geliyor ‘Farklı olması elimde değil’ demek. Böylelikle aynı kalmamasını istediğim şeylerden umursamazca sıvışıp kurtulmak.

Ne olursa olsun, beni cesurca bu yargıdan kurtaracak biri olsun isterdim yanımda. Bana destek olsa, ağlanacak bir omuz olsa da zamanla ruhumdaki kapanmış yaraları bana iyice unutturup eski yaralarıma bir kez daha merhem olsa. Ama şöyle bir şey de var bu hayatta; eğer sen kalkmak istemezsen, kimse tutamaz elinden. Sen iyileşmek istemezsen, kimse olamaz yarana merhem. Her zamanki gibi önce benliğinde bitiyor kurtulmak. Kurtulma isteğiyle ayaklanırsan, mutlaka tutar elinden birileri..

Yazım Tarihi: 15 Ağustos 2015

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

beyzanuurbb

Hepimiz için gerekli olanın biraz ümit kırıntısı olduğuna inanan biriyim, sanırım ‘Hakkında’ kısmı benim için biraz zorlayıcı. Sorgulamayı ve sorgulatmayı severim; sonuçta insanlar kendi benliklerinden başka kimseye kör kütük inanmamalı.. Mutlaka uğruna savaştığınız bir hayaliniz olması dileğiyle^^


  One Response to “Bi’ Cesaret”

  1. yüreğine sağlık beyzanur süper bir yazı olmuş.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: