Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Nis 222016
 

JailHerkezin kafası karışık bu aralar.. Hem  yakın çevremde, hem etrafı gözlemlediğimde farkediyorum bunu..  Kimi aşktan, kimi geçim derdinden, kimi iş hayatından… Bende yokmu bu karışıklık? Tabiki de var.. Hemde üçü bir arada nescafe kıvamında..

Ne aşk hayatım düzenli, ne iş hayatım.. Geçim sıkıntısı çekmiyorum pek.. Ama öyle çok çok süper durumda da değilim tabiki.. Herkezde olduğu gibi kıyısından köşesinden sıkıntılı olduğum yanlarda var.. Her kez gibi “Herşey daha iyi olacak zamanla” ümidi ile yaşamaya devam ediyorum..

Bugün traş olmaya gittiğimde sıra beklerken gazetelere göz gezdirdim.. “Ergenekon Davası” denen ve bir dönem bu ülkenin üstüne kara bulut gibi çöken davanın sahte deliller ile yürütüldüğü anlaşılmış ve dava düşmüş.. O dönem tüm suçlanan kişilerin suçsuz olduğu anlaşılmış.. Peh! Bunu sağır sultan bile biliyorduda bizim ülkenin mee lemekten başka birşey bilmeyen bir kesimi bilmiyordu.. Arsızca suçlanan, evlerinde arama yapılıp yaka paça götürülen insanlara anlatın bunu şimdi..

Peki bu dava bitti, sahte olduğu anlaşıldı da; hapishanede ölen, intihar edenler ne olacak? Kim verecek bunun hesabını? “Ben bu davanın savcısıyım” diyen şahıs oturduğu makam olan Cumhurbaşkanlığında nasıl duracak? Utanmadan, arsızca, birşey olmamış gibi.. Ya o dönem yüzlerce insanı perişan eden tutuklamalarda şahit olan, milletvekili bakan olup, iktidar keyfi sürenler nasıl utanmadan insan içine çıkacaklar? Gerçi utanmazlık diye bir kavramın bu şahıslarda olmadığını zaten biliyorum.. Biliyorumda bunları başımıza musallat edip oy verenleri anlamıyorum.. Aynı utanmazlık, haysiyetsizlik onlardada va çünkü.. Hiçbirşey olmamış gibi konuşuyorlar hala..

Bu ülkenin üstüne çöken kara bulut dedim ya başta, heh işte bu ülkenin üstüne çöken kara bulutlar 2002 yılında AKP’nin iktidar olması ile çöktü.. Çökmedi aslında, kara bulutun kendisidir AKP.. Bunlar gitmeden yargılanmadan da aydınlık gelmeyecek bu ülkeye..


Öyle adının AK olduğuna bakmayın bunların.. Hırsızlık bunlarda, rüşvet bunlarda, yolsuzluk bunlarda, tecavüz bunlarda, utanmazlık bunlarda, yalan bunlarda… Say say bitmez.. Müslümanım diyip tüm şeytanlıkları yapan bunlar.. Ben şahsen oy veren büyük kesimde dahil (hepsi demiyorum, mutlaka içlerinde iyileri vardır) AK partide olan her bireyin Allah korkusu olduğuna inanmıyorum.. İşin garip yanı her biri bana şeytan gibi geliyor.. Elinde Allah’ımın kitabı Kuran-ı Kerim’i sallayanlardan ve bunu oy almak için yapanlara nasıl bakmam gerekiyorki?

imageBelkiii üstümüzdennn bir kuşş geçerrrr… Kadıköy Balon Cafedeyim şu an..Bu şarkı çalıyor.. Burada tuhaf bir huzur buluyorum nedense.. Özellikle de kimse yokken yanımda.. Sessizce bir köşeye çekiliyor, gazete yada kitap okuyorum çay nescafe içerek.. Bazende bu yazıyı yazdığım gibi siteye yazı yazıyorum..

Kimse rahatsız etmiyor.. Gürültü filanda yok.. Sadece gemi ve martı sesleri eşlik ediyor insana.. Oturduğum yerden denizide görebiliyorum.. An itibarı ile çektiğim resimde hemen yanda zaten.. Bknz. tablette bu yazı yazılıyor.. Hem internet sorunuda yok.. Saolsunlar wifii olayını açmışlar, her masanın yanındada fiş var.. Neyse balona bu kadar söz yeter..

Kafası karışık arkadaşlarımda var.. Bilirler kendilerini sevdiğimi.. Beni sevdiklerinide ben bilirim.. Ama işin içine farklı biri ile ilgili duygular girince abondene olup ne yapacağını bilmeyenlerde var.. Hem üzülüyorum haline hemde kızıyorum.. O yüzdende uzak duruyorum böyle zamanlarda bu kişilerden.. Kafama bir şeyler takmayı çok önceleri bıraktım, hatta keyif almadığım yerlerde durmamayıda öğrendim.. Ben kimseye sorun yaratmıyorum elimden geldiğince, birilerininde bana sorun yaratmasını istemiyorum ve izinde vermiyorum buna.. Neyse..

İnsan olmak çok zor.. Yemesi, içmesi, cinselliğ, aşkı, insan ilişkileri vs.. bir sürü şey var.. En zoruda ikili ilişkiler.. Özelliklede karşı cinsle olanları.. Helede duygular giriyorsa işin içine bulanık suda yüzmeye çalışan balık gibi oluyorsun.. İnsan kendi duyguları ilemi baş edecek yoksa karşındakini çözüp ona göre nasıl davranacak anlayamıyor.. Genel anlamda her iki cins kendi açısından haklı görünsede duygularımız hiçbi şekilde haklıı haksıza bakmıyor.. Hormonlarımız devreye giriyor ve başımıza dert oluyor.. Ne olmaz dinliyor, ne yanlış, ne de mantık olayına bakıyor.. İnsanın mantığı ile duyguları arasında boğulması beyne oksijen gidişini engelliyor..  Sonrası yazının başlığı gibi bir durum: Beyin Firarda..

Evet anladık hep birlikte.. Pek çoğunuzda olduğu gibi bendede Beyin Firarda..

Allah hepimizin sonunu hayır eyleye ne diyim..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)