Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 292016
 

Beni Sen mi Yarattın

Her gün yaşamak için çabalayan her insan gibi uyandınız mı bugün? Ben de öyle uyanmışım meğerse.

Eşyalarımı toplayıp yolun kenarına bırakmak isteyecek kadar yorulmuşum dün. Gecenin bir vakti bağırarak küfür etmek isteyecek kadar dışlandım tüm gün.

İnsan bazen başladığı işi bitirmek istemez, sadece sürsün ister. Tıpkı yağmurun yağıp dururken bulutların yer değiştirmesi gibi öyle farkedilmezcesine yaşamak gibi. Bazen de işte o insanı bir başka insan dürtüklüyor sanki dünyadaki tek su damlası oymuş gibi.

Bizi içimizden biri yaratmadı. Kime sorsak herhalde bunun doğru olduğunu söyleyecektir ama bazen o insanlar sana seni yaratmış gibi davranıp dururlar. Bugün birinin suratına bakıp ona sormak istediğim buydu: BENİ SEN Mİ YARATTIN?


Sanırım beni sen yaratmadın , çünkü eğer o kişi sen olsaydın seni severdim.

İnsanlar Tanrı gibi davranmaktan korkmadıkça, kafalarını kaldırıp ” sen kimsin? ben neden sana bunları yapmanı söylüyorum?” demedikçe sanırım İNSAN da olamayacaklar. Ben de dahil..

Bugün biri bana benim kendi hayatımla ilgili dem vurup saçma sapan konuşmamamı söyledi. Herhalde beni de o yarattı dedim kendi kendime. En iyisini bilen bir insan herhalde Tanrılık görevini üstlenmiş olmalı…

Düşün ki, bir deli yanına geliyor ve diyor ki ; “sen delisin.” Tanrı gibi davranan bu insanlarda farkettiğim ilk özellik bu işte; size sizin için en iyisini -kendisi için asla değil(!)- araştırıp bulmuş ve size dayatıyor.

Teşekkür ederim Tanrım! Galiba beni de sen yarattın yoksa neden bunları fütursuzca suratıma çarpasın ki? Üstelik yanlış yaptığımı düşünmemişim bile…

Ama bir sorunum var. Ben beni yaratana Allah diyorum, sen  Tanrılaşsan n’olur fikir fukarası..

Yazım Tarihi: 12 Ocak 2015

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Ambriel

delirememek. //


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)