Sitemizde 15 kategori'de 701 adet yazı yazılmış ve 80 yorum bulunmaktadır.

Eyl 282016
 

bedri-ruhselman-ruhlar-arasindaSpiritizm’in yüz yılı aşkın süreden beri insanlık için sağladığı bilgi ve görgü imkânlarının esası : bedensiz varlıklardan alınan ruhsal tebligata dayanır. Ruhsal tebligatın öğretisi dahilinde gelişen spiritik hakikâtler, ayni paralelde bir diğer esaslı temeli de geliştirmiştir.

Bu temel, medyom ismi verilen özel yetenekli ve bu yetenek vüs’atince vazifeli kişilerin maddî ve manevî çabalan sonucunda kurulmuştur. Medyomluk ve tebligat birbirinden kesinlikle aynlamayan iki kurumdur. Biri diğerin ayrılmaz tamamlayıcı parçasıdır.

Medyomun asıl amacı, psişik yetenekler tazahür ettirmek değil, bedensiz varlıklarla, çeşitli seviyelerde olmak üzere irtibat kurarak, insanlara üstün bir realitenin tekâmül ettirici bilgilerini aktarabilmekdir. Bu durum spiritzm bakımından en önemli bir noktadır.

Ruhlarla temas kurmak ve onlardan bir takım bilgiler almak için öyle pek büyük bilgiye ve tekniğe gerek yoktur. Bir masa başında yalan yanlış ruh davetim becerenler çoktur. Kargımıza çıkan hassas bir kimseyi az bir bilgi ve tecrübeyle uyutmak mümkün olabilir. Meselenin karmaşık yönü bundan sonra çıkar karşınıza: ruhsal varlığı davet ettiniz, hassası sun’î uykuya soktunuz, sonra ne yapacağiz?….


 Kitabı alttan okuyabilirsiniz 

 Kitabı alttaki butonlardan indirebilirsiniz 

   PDF Olarak İndirin     Epub Olarak İndirin

About Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim.. Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var.. Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim.. Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..
background