Sitemizde 15 kategori'de 776 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Şub 172017
 

Ses düzenleme editörleri mix yapanların sıkça aradığı, işi düştüğünde pek çok kişinin ara ara aradığı programlardır. Genel olarak ücretli olmakla birlikte bedavalarıda var tabiki.. Ücretli olanlar oldukça yüksek rakamlara satılıyor. Ben en bedavasından olanları vereyim istedim.

Buyrunuz..

Audacity

Ses düzenleme işinde iseniz yada girmek istiyorsanız kesinlikle pc`nizde olması gerekenlerdendir. Tamamen ücretsizdir. Türkçe dil desteği vardır. Açık kaynak kodlu, ses düzenleme veya kayıt alma işlemleriniz için kullanabileceğiniz, bedava bir program.

Çapraz platform desteği olan Audacity, neredeyse tüm türden ses dosyaları üzerinde işlem yapabiliyor. Ayrıca düzenlemelerinizi proje olarak kaydedebiliyor ve daha sonradan kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Ses dosyalarını kesebiliyor, birleştirebiliyor, efektler uygulayabiliyor hatta sesinizi kaydetip muzik dosyası üzerine ekleyebiliyorsunuz.

 • Canlı ses kaydetme.
 • Kaset ve kayıtları sayısal kayıtlara ya da CD’lere dönüştürür.
 • Ogg Vorbis, MP3 ve WAV ses dosyalarını düzenleme.
 • Kes, yapıştır, montaj yap ve sesleri biri birine karıştır.
 • Bir kaydın hızını ya da tonunu değiştir.
 • Ve daha fazlası

   Resmi Sitesinden İndirin


Wavosaur

Bedava bir uygulama olan Wavosaur, ses dosyalarını düzenleme, işleme, dönüştürme veya ses kaydı alma işlemleri için kullanılabilir.

Dilediğiniz ses dosyası üzerinde kesme, kopyalama, yapıştırma veya çoğaltma gibi şeyler yapabiliyorsunuz. Ayrıca belirli kısımların sesini kısabiliyor, belirli yerleri de yükseltebiliyorsunuz.

Programda pitch olarak adlandırılan sesi hızlandırıp inceltme ve yavaşlatıp kalınlaştırma imkanı da mevcut.

Müzik döngüleri üretebilir, analiz, kayıt ve çoklu dosya formatı çevirme gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Uygulama VST eklentilerini, ASIO sürücülerini, çok kanallı wav dosyalarını ve gerçek zamanlı efekt işlemlerini destekler.

   Resmi Sitesinden İndirin


Kristal Audio Engine

Birden fazla ses kaydı alabilen ve kayıt aldığı sırada çalma işlemi yapabilen bedava bir uygulama.

Ses işleri ile yakından ilgili olanların bileceği ASIO ve diğer eklentilerin de bu program ile kullanılması mümkün.

Programı bedava kullanabilmek için kar amacı gütmemek gerektiğini hatırlatırız çünkü kişisel kullanım için bedava yalnızca.

 • 16 audio tracks
 • 32 Bit floating point audio engine
 • 44.1 to 192 kHz sample rate*
 • Downmix to 16/24/32 Bit audio files
 • 3-band parametric EQ &
 • 2 VST insert slots per channel
 • 3 VST master effect slots
 • ASIO low latency audio driver support
 • 4 KRISTAL Plug-In slots
 • Load/Save KRISTAL project files
 • Supported file formats: WAVE, AIFF, FLAC, OGG Vorbis

   Resmi Sitesinden İndirin


Leapic Audio Editor Free


Audio Editor Free, ses dosyalarınızı düzenlemenize olanak tanıyan dönüştürme, kaydetme, oynatma, birleştirme, kırpma, efekt uygulama ve daha birçok özelliği içerisinde barındıran hepsi bir arada ses düzenleme aracıdır.

Sahip olduğu gelişmiş özellikler sayesinde kullanıcıların profesyonel bir ses prodüksiyonu ortaya çıkartabilecekleri eksiksiz bir yazılım olan Audio Editor Free, sade ve şık arayüzü sayesinde oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

Ses dosyalarını düzenlerken kopyalama, kesme, yapıştırma, şarkıların herhangi bir bölümünü mixleme gibi birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz program, kullanıcılara sunduğu hazır ses efektleriyle de farkını ortaya koymaktadır.

MP3, WMA, WAV, OGG, VOX, RAW ve daha bilinen birçok ses formatını doğrudan açabilir ve ses düzenleme işlemlerini oldukça profesyonel bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Ücretsiz olmasına rağmen benzeri birçok ücretli programın sahip olduğu birçok özelliğe ve daha fazlasına sahip olan Audio Editor Free‘yi tüm kullanıcılarımıza tavsiye ediyorum.

   Resmi Sitesinden İndirin


 LMMS

LMMS yani Linux Multimedia Studio hem Windows hem de Linux üzerinde çalışabilen, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir ses düzenleme ve kayıt programıdır.

Kolay bir kullanıma sahip olan programla yeni şarkılar oluşturabilir, şarkılarınıza efektler ekleyebilir, miksler oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz ses düzenleme editörü arayanlar için birebir programların başında gelir bu program.

Program ile yapılmış bir örnek remix alttadır.

   Resmi Sitesinden İndirin


WavePad

Wavepad Audio Editing ile de diğer programlarda olduğu gibi ses dosyalarınız üzerinde kesme, kopyalama gibi düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilir, ses dosyalarınıza içerisinde hazır olarak gelen pek çok efekti uygulayabilirsiniz.

Wav, mp3, vox, gsm, wma, real audio, au, aif, flac, ogg gibi pek çok müzik formatını destekleyen yazılımla ses şiddetini ayarlayabilir, gürültü azaltabilirsiniz.

 • Sound editing functions include cut, copy, paste, delete, insert, silence, auto-trim, compression, pitch shifting and more
 • Audio effects include amplify, normalize, equalizer, envelope, reverb, echo, reverse and many more
 • DirectX and Virtual Studio Technology DLL (VST) plugin support gives producers access to thousands of additional tools and effects
 • Supports almost all audio and music file formats including mp3, wav, vox, gsm, wma, au, aif, flac, real audio, ogg, aac, m4a, mid, amr, and many more
 • Batch processing allows you to apply effects and/or convert thousands of files as a single function
 • Scrub, search and bookmark audio for precise editing
 • Create bookmarks and regions to easily find, recall and assemble segments of long audio files
 • Tools include spectral analysis (FFT), speech synthesis (text-to-speech), and voice changer
 • Audio restoration features including noise reduction and click pop removal
 • Supports sample rates from 6 to 192kHz, stereo or mono, 8, 16, 24 or 32 bits
 • Edit the audio from your video files
 • Works directly with MixPad Multi-Track Audio Mixer
 • Easy to use interface will have you utilizing non-destructive audio editing in minutes

   Resmi Sitesinden İndirin


Music Editor Free

Sahip olduğu pek çok özellik ve efekt sayesinde ses yaratıcılığınızı bir üst seviyeye taşıyan güçlü bir editördür.

Eklediğiniz ses ve müzikler üzerinde kesme, kopyalama, karıştırma (mix), bölme, sessizleştirme vb. gibi temel ses düzenlemelerini kolayca yapabiliyorsunuz.

Sınırsız geri alma (undo&redo) seçeneği sayesinde hata yapma korkunuz olmadan rahatça düzenleme yapabiliyorsunuz. Hatamı yaptınız? Sorun değil yaptığınız işlemi geri alın.

Sahip olduğu ID3 tag editor (etiket yöneticisi) ile seçtiğiniz ve kaydettiğiniz müziklerin bilgilerini detaylandırabilirsiniz. Ayrıca konuşma metinlerini dönüştürebilirsiniz ve ses dosyalarının içine yerleştirebilirsiniz.

   Resmi Sitesinden İndirin


Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)