Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

May 102017
 

SADECE BEBEK ODASI’’ DEYİP GEÇMEYİN!

Onlar bizim canlarımız ciğerlerimiz ,daha dünyaya gelmeden önce; ebeveynler olarak mobilya seçimine başlar, araştırır, inceler; hoşumuza gideni, bütçemize uygun olanı satın alırız.

Peki bebek odası için alınacak mobilyaların seçiminde neye dikkat etmeliyiz bunu biliyor muyuz ?

Göze tatlı,cici görünmesi,kullanışlı olması elbette bir tercih sebebidir;fakat bundan daha önemli olan;bebeğe uygun olup olmadığı,sağlığa zararlı maddelerin üretiminde kullanılıp kullanılmadığıdır.


Mobilya seçerken dikkat edeceğimiz ilk husus,anti-alerjik maddelerden oluşması,sağlam ve güvenilir malzemelerden üretilmesi olmalıdır Bilhassa karyola seçiminde,karyola parmaklıklarının aralıklarının, bebeğin başının girme ihtimaline karşı dar olmasına dikkat edilmelidir.Son zamanlar da asansörlü karyolalar moda olsa da şahsen kullanımını tavsiye etmiyorum,bu tarz mobilyalar zamanla gevşeyebilir ve bebeğiniz için tehlike oluşturabilir. Bunlara ek olarak karyola için tercih edeceğiniz bebek yatağının ergonomik olması ve ani bebek ölümü sendromu ihtimaline karşı sert olması da mühimdir.

Bir diğer önemli mevzu da mobilyalar da kullanılan boyanın doğal ve su bazlı olması ve toksik madde olmamasıdır. Mobilyacınızdan bu ilgileri kesinlikle alınız,sonuçta mevzu bahis sizin dünyalar tatlısı ve masum bebeğiniz. Bebek odası için tercih edilecek diğer mobilyalarda da aynı şartlar geçerli olmakla birlikte bunlara ek olarak dolap ve rafların düşme ihtimaline karşı duvara monte edilmesi şarttır. Alt açma bölümün de dikkat edilmesi gereken en önemli şart ise güvenlik kemeri olması ve krem,bebek yağı gibi bebeğin ulaşmaması gereken malzemelerin bebekten uzakta saklanacağı bölümünün olmasıdır. Mama sandalyesi seçerken de açıldığı anda sabit durmasına dikkat etmek mühimdir.

Tüm bunlara ek bir de tatlı dekorasyonlara sahip bebek mobilyaları ve bebek beşikleri bulduysanız ‘aman kaçırmayın’diyorum.:)

BEBEĞİNİZLE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Misafir Yazar

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir