Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Nis 092016
 

Herkesin yolu ayrı.” –Dostoyevski

Engellerin kafasının içinde olduğundan emin, yolların önünde serildiğini bilen ve yolun sonunu hayal etmekten çekinmeyen bir karakter yaratmıştım kendime yıllar önce. Zaman her kötü şeyi alıp götürecek diye bir şey yok; bu iyi şeyi de almaya çalışmıştı benden. Sonra tabi herkesinki gibi arkamı dönmek zorunda kaldım bazı kararlarıma.

Bazen kişi, kendi değil de başkası adına iyi olacağını düşündüğü kararlar veriyor ve sonra da yanlış olduğuna kanaat getirip tamamen kendi adına çalışmaya, yorulmaya başlıyor. Bunu başardığında ise anlıyor ki kendini mutlu etmek başkalarının yolunda iz olmaktan geçiyormuş.


Senin, yolunda iz olduğun kişi bir başkasına varmak için yürürken yolunu, senin sadece bastığı yerde ayağına çarpıp savurduğu kendince ağır bir ufak taş olduğun hissiyatı doğuyor içine. Başta bu hissiyat seni üzüp iz olmaktan kaçınmaya çalışıyorsun. Belki saatler belki aylar sonra seni mutsuz edenin aslında iz olmaktan kaçınmak olduğunda karar kılıyorsun. Başlıyorsun geri geri koşmaya, en baştaki ruh haline bürünüp onun ayağının vurduğu kendince ağır taş olmaya çalışıyorsun.

İnsan bazen istediği şeyi elde edebiliyor, çoğunlukla ise bir kere kaçırdığı şeyi elde etmekten uzak.. O kendince ağır taş olamadan öylece “kendince bir iz oluveriyorsun. Sanıyorsun ki aslolan o taş olabilmekti, onun ayağının karşısında duruveren.

İnsanı mutlu eden belki taş olmaktı belki o yolda bir iz olmaktı.. Belki sadece bir ayakla karşı karşıya kalmaktı ve öylece savrulmak. Yine de tüm bunları es geçip bir kere düşündün mü, mutlu olmak için neden bulamayacağını kavrıyorsun. O yolda olmanın sana getirdiği yegane hissiyatın mutsuz olmamak olduğunu kabulleniyorsun. Devam ediyorsun beklemeye bir taş halinde birinin yolu üzerinde.. Vursun da birileri savrulayim diye.

Belki savrulursun belki savrulmaz. Yine de pek çok şey gibi bu da mutlu olmaya giden bir araç olmaktan uzak kalacak.

Tek yararı, birinin yolunda kendince bir iz olmak olarak kalıcak anılarında.

Ve yolunda iz olduğun seni belki hatırlar belki hatırlamaz, umrunda olmayacak.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Ambriel
delirememek. //

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir