Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 052016
 

 

Aşkımın Rengi MaviAşk arar, aşkı bekler, aşkı bulmayı umut eder yürekler.. Öyle insanın kendinide dinlemez.. Seçimini kendi yapar yürek.. Bazı zamanlar mantık uyum sağlayamaz kimyasına aşkın.. Dengesini şaşırır.. Aşk ise umursamaz mantığı.. O kendi bildiği yolda hiç tereddüt etmeden ilerler.. Mantıksa umutsuzca yolun nereye çıktığını merak eder..

Acı verir aşk.. Çile verir.. “Olmaz, ben bunu yapmam” dediklerini bir bir yaptırır.. Bambaşka bir kendin yaratır sende.. Elde değildir bunları engellemek çok zaman..

İnsan kimyasının en özel duygu yumağıdır aşk.. Acı çekerken mutlu olmayı öğretir insana.. Mantıksızlığın mantığını aramaya iter çok zaman.. Oysa aşkın mantığı yoktur.. O sadece yaşanır, hissedilir, iki kişilik bir tek olmayı öğretmeye çalışır insana..

Aşk bir sigarayı hiç bakmadığın gibi seyretmektir.. Dumanının salına salına yükselirken, içindeki fırtınayı keşfetmektir.. Bir nefes çektiğinde sevdiğinin özlemini hissetmektir.. Hiç bitmez özlem Aşk”ta.. Yanında yada uzakta hiç farketmez.. Yanındayken bile özlem çekersin..

Aç gözlülüktür aşk.. Sadece sana ait olmasını istemektir.. Kıskançlık derler adına.. Oysa aşkın açgözlüğünü doyurmaya çalışmaktır.. Zorlukların en büyüğüdür bu sonsuz açlığa sahip kimyaya hakim olabilmek.. Kocaman bir ağzı, doymayan bir midesi vardır..


Karanlıkta yolunu bulmaya çalışmaktır aşk.. Her hamlesinde kendi kendinle mücadele etmektir.. Şaşırmaktır her an.. Bulamadığında yada hamlelerini iyi kavrayamadığında ayrılıkların, acıların, çilelerin başlama noktasıdır..

Sanatçı olmaktır aşk.. Şiir yazabilmek, yüreğinin sesini kelimelere dökebilmektir.. Bazanda bir heykeli kazımaktır bir kalıp taştan.. Resim yapma azmi veren, yaptığın resme ruh katma heycanı verendir.. Notalardan anlatmaya çalışmaktır çok zaman.. En güzel sözler ve notalarla anlatmaya çalışmak, beceremezsen en iyi becerenleri dinlemektir.. “Onu” düşünerek..

Ölüme en yakın anlardan biridir aşk.. Onun için herşeyinden vazgeçebilmeyi hissedebilmektir..

Hırstır aşk.. Onunla olabilmek için çalışma azmi, başarabilme gayreti, en iyiyi sunabilme deliliğidir..

Soğukta üstündeki ceketi ona verebilme pervasızlığıdır aşk.. Yanlız olduğunda kapısından geçmeyi düşünmeyeceğin en güzel yerlerde, “Ona” en güzel yiyecek içecekleri içirebilme saflığıdır..

Oturduğunda bir başına saatlerce onu düşünmektir aşk.. Bir çift gözü gözlerinde hissetmeyi hayal etme, elini omuzuna atıp amaçsızca dolaşmayı arzulamaktır..

Ona” dokunmanın verdiği heycanı en üst seviyede yaşamaktır aşk.. Hiç hissetmediğin kadar hızlı atan yüreğinin sesini ta beyninde hissetmektir.. Kanının son sürat damarlarında dolaşmasının verdiği sıcaklığı tüm bedeninde hissetmektir..

Üzüldüğünde, canı yandığında ondan daha beter olabilmektir aşk.. “Ona” kıyamamaktır..

Tüm renklerinin, onun renkleri ile değişmesini izlemektir aşk.. Renksizliklerine renk katmasıdır.. Onu hayatındaki en iyi ressam olarak görebilmendir..

İki kişilik tek yaşamdır aşk.. Bir sandalın iki küreği olabilmektir.. Engin gökyüzünde uçan bir kuşun iki kanadı olabilmektir onunla..

Heryerde onu görmektir aşk.. “O” olmadığında etrafta herşeyin sonsuzluğa kaymasını izlemektir.. Kendini yitirmektir o sonsuz çukurda..

Ya “Mutsuzluk?” İşte sorun burda başlar.. Yapamıyorsanız yukarda anlattıklarımı yarımsınızdır.. Aşkı her ikiniz içinde yaralayorsunuz demektir.. Mutsuzluğa davetiye çıkaransınızdır.. Gözyaşı döker aşk o zaman.. İki kişinin göz pınarlarından..

Ben aşığım.. Göz pınarlarımda doluyor bazan.. Her damla ona ithaf halde.. Üzülmüyorum.. Biliyorumki bizi eğitiyor yüreklerimiz.. İki kişilik yaşama hazırlıyor.. Şans veriyor bize..

Hadi” diyor.. “Biraz daha gayret.. Başarcaksınız bir sandaldaki iki kürek olmayı.. Bakın ne çok yakışıyorum size ben.

Sonra? Sonrası yazılmamış sayfalarımızla dolu.. Birlikte yazılmayı bekleyen onlarca boş sayfamız var.. İkimiz birden kalemlerimizi elimize alıp, yazılcak kelimeleri birlikte seçeceğimiz..

Tüm renklerim mavi.. Aşkım, duygularım, düşüncelerim.. Mavi bir aşk içindeyim..

Ya sizin aşkınız ne renk?

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)