Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Şub 032016
 

AntiSeksist Bakış PrototipiBiraz daha fazla ısırdığında etini, kendi tadını alıp, acının tadını almıyorsun. Bir adım attığında, anın boşa harcanmadığını düşündüğünde insan yaşayabiliyor. Sevginin gücü, insanlığa inanç, tekrar tekrar eden televizyon açmalarından kapamalarından memnun olmasan bile elinde bunları unutturacak mutluluklar var ise neden durağan gelir ki?

Her ezan okunduğunda ” Namaz Uykudan Hayırlıdır Orospu ” cümlesi geliyor aklıma. Defalarca dayak yediğini hissettiğim insanlığımın, gözler arkasındaki uyum düşkünlüğünü anlatıyor gibi geliyordu. En azından müezzinin sesi, insanın akışlarını durduruyordu. Gerek sesler, gerek inlemeler, gerek romantik ortam yaratımındaki kullan at müzikler bir anda duruyordu. Din anlayışımız durmak, durdurmak ve sonrasında aynı duruma devam edip saygı göstermek, bu yüzden her durduruluşumda nasıl inançla, koşuşturabilirim ki. Rüzgarı durmuş bir uçurtmanın iplerinin elimi kanatmasına nasıl güçlükle dayanabilirim.


Duruyorum, insanlar Kübrick film müziklerinde yavaşça ilerleyen karakterler gibi oluyorlar. Biri sevgilisine güzel bir etek gösterirken, dudaklarının kıvrımlarının ona verdiği güçle, ona içten ve sahicilikten birkaç zaman sonra uzak olacak, o kışkırtıcı yanak çekişini yaşatıyor. Bir diğeri ise, sadece dün gecenin verdiği güçlükle kendini erkek gibi – ki bu erkek gibi kelimesinin sıralamasına bakınca, kendini, erkek, gibi sözlerini nasıl da bir ironi ile insanoğluna latin alfabesi iletmiş ve alttan altta Otto Rankçı bir eğilim olduğunu görebiliyorum. Otto ters yazılınca da Otto olabilen. Ne kadar can sıkıcı değil aslında, tıpkı o absürdün döngüsünü anlatıyor derken, bir insan daha geçiveriyor, gözlerindeki mavi rimele dokunmak istiyor insan, arkasından bir topuklu ayakkabı sesinin yanında tüm fetişistleri kusturacak ayakkabının iki parmak dışarı çıkması ve bunu sadece iki parmağına oje süren kadının varlığını bilmenin, kozmetik acınasılığını anlayabiliyor insan derken biri daha çıkıveriyor ki tam hep kadınlara mı bakıyorum sorusunu sordurtmaya yakınken kendimi, bakıveriyorum, hepsi sadece kadın ve erkek, kadınlar ve erkekler var sadece burada, kadınlar ve erkekler sadece yürüyebiliyor bu rada, başkası yok, herkes birbirine kadın ve erkek olarak selam veriyor. Kadın ve erkek olarak sorgulanıyor, kredi kartını soldan uzatması ve tırnaklarının tuşlarına basması bile bir kadının, erkeğin ise kadının göğüslerine bakıp, sonrasında onaylandı efendim demesi bile erkeksi bir tavır takınırken,……….

Ben nasıl olurda bunları yıkıp, yerine bir varlık yaratma, bekleme ve tesadüfname olarak yazdıklarımla oynarım. Yazdıklarımı kadınlar okuyacak, erkekler sıkılacak, kadınlar üzerine düşünürken telefon çalacak, erkekler ise telefonla mesaj çekerken afrodizyak olacak, bu döndü devam ettikçe, herkes kadın ve erkek olduğunu sanacak ve bir erkek ve bir kadın için yeni gün doğacakmış gibi olacak ve insanoğlu diye bir şey kalmayacak, orospu kadınlar, orospu erkekler olacak ve hepsi kendi prototipiyle sevecek, kimse kadınsı bir erkeğin duygusal tarafına önem vermeyi isterken biraz sonra ne kadınsısın, ben bu kadar diyecek, kadınsın diye kürtaj olmayacaksın, erkeksin diye hep mastürbasyon yapmayacaksın. Defalarca yapıyorsan da erkekliğini gizleyeceksin, kadınsı hislerin varsa eşcinsel olacaksın gerektiğinde ve yaftalar cumhuriyetinde kendini tatmin edemeyenlere biat edeceksin, sonrasında erkek ya da kadın olacaksın, onun gibi olmayacaksın, sen kendi isminle yeni bir insan olmayacaksın, orospu çocuğu hormonların yüzünden ağlıyorsan, hayır, bunu yapamayacaksın, erkekler ve kadınların dünyasında eşitliği sağlayacaksın, androjen olmayacaksın, Kafka olmayacaksın, Tezer olmayacaksın, erkek olacaksın, kadın gibi görüneceksin, eşit olacaksın, insan olmayacaksın, erkekler gibi yürüyecek,kadınlar gibi lipstick sürünce dudağını yalayacaksın.

Ve defalarca erkek gibi doyuracak, kadın gibi tatmin olacaksın. Tanrım, ne erkek ne kadın olmak istiyorum. Çocukların canı cehenneme, kimsenin çocuğunu sevecek kadar sevilmedim ben.

Blogda Oku

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)