Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

May 022016
 

yaganyagmuAğla gözlerim.. Dolu dolu, umarsızca ağla.. Yüreğimin göstemediği, anlatamadığı her şey için ağla.. Aklımın ermediği düşüncelerimi dışarı akıtmak için ağla.. Kimsenin duymadığı, anlatmayı beceremediklerim için ağla.. Düşüncelerimin bana oynadığı oyunlardaki yanlızlığım için ağla..

Sevilmeyi haketmeyipte bile bile lades diyip sevdiklerim için ağla.. Seni anlayamayan, kendini anlatamadığın, onlar için yaşadığın acıları bir bir dök gözümden.. Dolup taşan yüreğimdeki kan tanelerinin her birini sal yanaklarıma doğru, her biri inci tanesi parlaklığında.. Kimse görmesede, anlamasada ağla..

Dostların için ağla.. Bilerek yada bilmeyerek sana yaptıkları için.. Onlar anlamasa da sen anlıyorsun ya yeter sana.. Senden aldıkları her bir saflık tanen için dök yaşlarını.. Her yaptıklarında onlara olan sevginin damla damla bittiğini bilerek ağla.. Etrafında kimse kalmayana kadar, kimseyi umursamaz olana kadar.. Ağlaki bu kabullenmeyen yürek birşeyleri belkide kabullenir.. Mantığının olmaz dediklerini kabullenmekten vazgeçer belki yüreğim.. Belki kafasına göre davranmazda birazcık bana acır ve ona göre davranır..

Ağla gözlerim… Ölüm yokmuş gibi davranan herkez için.. Kafasında bin bir türlü hesaplarla hareket eden, kendi mutluluğu için kimseyi umursamayanlara ağla.. Arkalarında bıraktıkları enkazı hiç görmeden yola devam edenlere ağla.. Bir yüreği tarumar ettikten sonra, bir başka yürekten beslenmeye gidenlere ağla.. En acınası onlar çünkü.. Kendi başına mutluluk üretemeyen yürekler kadar acınası yürek varmıdır ki? Günün sonunda yanlızlığın derin karanlığında boğulacaklarını bilmeden yürür hayatın yollarında onlar..


Ağla gözlerim.. Kıymetini bilemediklerim için ağla.. Sadece hasta olduklarında, kaybettiğimizde değerini anladıklarım için ağla.. Son bir haftada ölümden dönen kardeşin, 14 yıl önce kaybettiğin baban için ağla.. Ve hiç unutmaki döktüğün her bir damla gözyaşını en çok onlar hak ediyor.. Atma içine.. Öylesine ağlaki silerek yetişemeyesin damlalara.. Yüreğinin en derininde hissederek ağla, ağlaki değerlerini hiç unutma..

Seni yaratan için ağla.. Ağlaki seni ne kadarda özenerek yarattığını asla unutma.. Yarattığı gözlerle, verdiği gözyaşlarını döktüğünü bil.. Hatta ona inanmayıp, onun korkusu/sevgisi olmadan yaşayanlar için ağla.. İnanmanın kendini güvende hissetmek olduğunu bilmez çünkü onlar.. Bir yanlarının eksik olacağını farketmezler..

Kim demiş ağlamak zayıflıktır diye? Her ağladığımızda “ağlama” diyenlere inat ağla.. Ağlamak güçtür.. Ağlamak güçlü yapar insanı.. Ağlamak kabullenmektir.. Ağlamak insan olmanın en büyük erdemlerinin başında gelir.. Sorgularında varılan sonuçların toplamıdır ağlamak.. Kendini tanımak, sınırlarını bilmek, noktanın koyulduğu yerdir..

Güzeldir ağlayabilen insanlar.. Korkmayın onlardan, sevin.. Çünkü onlar olması gerektiği gibi zayıflıklarını kabullenebilenlerdir.. Kabullenerek güçlenirler.. Kimsenin anlayamacağı duygularını damlalarına yükleyip bilinmeze yolcu ederler.. Her bir damlada yürekten gelen bambaşka bir kırıklık/mutluluk yüklüdür..

Ağla gözlerim..

Bakma sen “ağlama” diyenlere.. Yolculuklarına çık.. Bilinmezleri keşfet.. Taşı beni kendinle birlikte hiç olmadığım yerlere..

Ağla gözlerim..

 

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)